Wilczym tropem do Wilczych Kątów

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA      Wilcze Kąty 28 września 2014 – foto: Copyright © Czesław Wójcik – Uglis

W leśnym siedlisku Wilcze Kąty, położonym w powiecie toruńskim, w nadwiślańskich lasach geograficznie wiązanych z Puszczą Bydgoską, zakończył się w niedziele 28 września pierwszy rajd „Wilczym tropem” edycji toruńskiej. Jego głównym organizatorem była  Fundacją Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” oraz patriotyczne środowiska tego regionu. Rajd miał charakter gry patrolowej prowadzonej w terenie – skierowany do młodzieży szkolnej i studenckiej, jak i do innych środowisk, i osób niezorganizowanych.
Główną ideą tego przedsięwzięcia było upamiętnienie bohaterstwa i ofiary Żołnierzy Niezłomnych (Żołnierzy „Wyklętych”) lat 1944 – 1963.
Po mszy św. polowej nastąpiło uroczyste poświęcenia Aktu Erekcyjnego pod budowę kaplicy partyzanckiej w Wilczych Katach, w którym czytamy: „Niechaj Kaplica Partyzancka sławi na wieki Imię Tych, Którzy z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” toczyli w latach 1944 – 1963 nierówna walkę dla Polski Wolnej i Niepodległej”.  
Później odbył się niezwykły koncert niezwykłego, śpiewającego, poety – wielkiego piewcy epopei Żołnierzy Niezłomnych – Andrzeja Kołakowskiego.

O tej wrześniowej niedzieli w Wilczych Katach, niech opowie jeszcze kilka zdjęć, wykonanych w ciepłym świetle początku jesieni:

Igorek i Pan Bartosz - zmniejszony    „Sztafeta pokoleń: Igorek, Pan Bartłomiej, i niewidoczni – ale obecni Żołnierze Niezłomni” – foto: Copyright © Czesław Wójcik – Uglis

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAMsza św. polowa – foto: Copyright © Czesław Wójcik – Uglis

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAChwalebny Krzyż partyzancki. Tutaj stanie Partyzancka Kaplicafoto: Copyright © Czesław Wójcik – Uglis

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKoncert Andrzeja Kołakowskiego – foto: Copyright © Czesław Wójcik – Uglis

Posłuchaj utworu „Przysięga” – wykonanego na zakończenie koncertu przez Pana Andrzeja. Tutaj plik z Jego płyty „Oskarżeni o wierność” – umieszczony za zgodą Wykonawcy
1. Przysięga
Kontakt w sprawie zakupu płyt. antyk@wolfnet.pl , lub http://patriotycznie.na.allegro.pl/
Kontakt do Pana Andrzeja w sprawie uzgodnień terminu koncertów: tel. 798 498 994, mail: gniady1@wp.pl

Następny Rajd Wilczym Tropem do Wilczych Katów odbędzie się w dniach16 – 19 czerwca 2015 roku. Więcej informacji na ten temat na stronie http://www.rajdniezlomni.pl/ kontakt; tel: +48 509 927 917, mail: rajd@fundacjaniezlomni.pl

Dziękuję wszystkim Organizatorom i Uczestnikom za niezapomniane wrażenia i przeżycia oraz niezwykłą atmosferę religijno – patriotyczną, jaka towarzyszyła tej uroczystości.
Czesław Wójcik – Uglis.

← powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.