Krótki list do Łukasza K.

Antoni Tański - POLONIA, cz. lewa ok. 60 przycięty                                       Antoni Tański – „Polonia” (fragment)

Na dole tej strony znajduje się adres mailowy, na który otrzymuję czasem jakieś wiadomości.
Jest to głównie spam; namolne oferty handlowe i propozycje skutecznego poprawienia wydajności strony, które rzekomo, a może i naprawdę „przyniosą lepsze notowania waszej firmy, sukces w waszej branży”, a nawet i możliwość pożyczki miliona złotych w 48 godzin, itp.
Ostatnio otrzymałem nieśmiałe zapytanie od Łukasza K. Pytał On czy może podesłać swoja ofertę? Było to, na tyle odmienne od innych naprzykrzających się propozycji, że wyjątkowo postanowiłem odpowiedzieć takim listem:

Bardzo Szanowny Łukaszu!! Odpowiadam Ci wyjątkowo z dwu powodów. Moja babcia, ze strony matki, była z domu Kruszyńska. Drugim powodem jest domniemanie o Twej szlachetności, a jeszcze pewniej o dobrym wychowaniu – inni bowiem przysyłają swoja ofertę bez pytania. W tym, drugim wypadku odpowiadam; – nie, dziękuję.
Skoro jednak została zauważona przez Ciebie ta strona, to zapraszam Cię do skorzystania z treści, myśli i uczuć zawartych na niej – a może w przyszłości – gdy zaowocują one w Tobie chęcią uczynienia czegoś więcej dla Boga i Polski, znów zatrzymasz się tutaj z gorącym pragnieniem odkrywania rzeczy i spraw nieodkrytych. Czesław Wójcik – Uglis. 

To zaproszenie, skierowane jest nie tylko do szacownego Łukasza. To jest zaproszenie dla wszystkich Czytelników tej strony.
Pozdrawiam i zapraszam do twórczego zamyślenia nad treścią tych tekstów, tak aby to zamyślenie spodobało się Bogu i było przydatne dla Ojczyzny. CWU.

← powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.