Modlitwa do ks. Ignacego Skorupki


MODLITWA DO KSIĘDZA IGNACEGO SKORUPKI
Twoje dwadzieścia siedem lat

Czarna sutanna pokryta bitewnym pyłem
Stuła rozwiana wściekłością demona
Krzyż uniesiony wysoko nad linią Frontu
I trzystu młodzieńców poległych z Tobą

Wołajcie za nami do Boga
Aby wybaczył nam grzech zaniedbania
Nad poranionym losem Ojczyzny
Aby przywrócił nam wiarę i moc
Zmartwychpowstania dla Polski i Świata

Dla Maryi
Dla Maryi
I Jej Syna Jezusa Chrystusa
Czesław Wójcik – Uglis (kwiecień 2017)

Zobacz ten tekst poprawiony i zmieniony przez nieodkrytą poetkę, Panią Lenę.

ZWYCIĘSKI KRZYŻ
Ignacymłody Wojowniku

W czarnej sutannie pokrytej bitewnym pyłem
Ze stułą rozwianą wściekłym atakiem demona
Z krzyżem uniesionym wysoko nad linią frontu

Oraz Ty – dzielna Armio trzystu młodzieńców
Składających skarb życia na ołtarzu Polski

Wołajcie za nami do Boga
Aby wybaczył nam grzech zaniedbania
Względem poranionej Ojczyzny
Aby podniósł nasze oczy ku Niebu

I przywrócił nam wiarę
W zmartwychwstanie Człowieka
Polski
I Świata.

OBJAŚNIENIE I ZACHĘTA
„Stuła rozwiana wściekłością demona” – to nie licentia poetica. Nie pamiętam gdzie przed laty przeczytałem, że ks. Ignacy Skorupka dokonał potężnego egzorcyzmu na polach Ossowa – nie robiłem wtedy jeszcze notatek. Ale ta informacja została w pamięci i narastała w miarę poznawania wielkiego tematu, jakim jest Cud nad Wisłą w sierpniu 1920 roku.
Ks. Skorupka, idąc w pierwszej linii, pierwszego polskiego ataku na polach Ossowa, rankiem 14 sierpnia, miał według powtarzającego się przekazu, unosić w górze krzyż nad linią frontu, gdy naprzeciw najbardziej doświadczonym i nieustępliwym w walce czerwonoarmistom z „Żelaznej Dywizji” Władymyra Putny stanęli młodociani ochotnicy z I Batalionu 236 Pułku Piechoty Armii Ochotniczej im. Weteranów 1863 roku.
Ten, niewyszkolony z braku czasu i źle uzbrojony Batalion – złożony głównie z warszawskiej i mazowieckiej młodzieży – z braku odwodów, bronił przez wiele godzin dostępu do Warszawy tym, którzy na swych proporcach i czapkach mieli pentagram – pięcioramienną gwiazdę – znak szatana, ustanowiony dla Armii Czerwonej przez masona Lewa Trockiego.
Od strony taktycznej Batalion był szkolony przez por, Mieczysława Słowikowskiego, który z niezaleczoną raną i medalikiem Matki Boskiej na piersiach, poprowadził tą młodzież do walki.
Od strony duchowej, ich opiekunem i wychowawcą, tym który kształtował ich młodego Ducha i wzmacniał przed walką, był kapelan Batalionu ks. Ignacy Skorupka. Poprowadził ich razem z por. Słowikowskim, idąc w pierwszej linii, gdzie padł trafiony bolszewicką kulą na początku bitwy.
Krzyż ks. Ignacego zawierał drzazgę Krzyża Świętego. Tak wtedy, na polach Ossowa stanęły naprzeciw siebie dwa znaki; znak szatana i znak Boga.
„Trzystu młodzieńców poległych” – I/236. PP AO składał się z czterech dużych kompani- razem około 800 ochotników. Gdy po bitwie policzono straty, okazało się, że z tego batalionu poległo, lub zaginęło około 300 żołnierzy. Ogółem polskie straty wyniosły w Bitwie pod Ossowem około 600 poległych i zaginionych. Straty bolszewickie były nieco większe.

Fotografia ks. Ignacego Skorupki została wykonana przez Firmę Raczyńskiego w Warszawie miesiąc przed Jego śmiercią – czyli, w połowie lipca 1920.
Jej powiększony skan, który znajduje się tutaj:
https://cud1920.pl/1592/ks-ignacy-skorupka-zapowiedzi-polskiego-zwyciestwa-w-dniu-swieta-matki-boskiej-zielnej
ma wystarczające parametry do druku w małym formacie, kopiowania i powielania. Skorzystaj z okazji i kopiuj na swój komputer.
Medytuj oblicze wielkiego polskiego bohatera, który zasługuje również na to,  aby być zaliczonym przez Kościół do grona Błogosławionych – dorównuje On bowiem tak wielkim i pięknym Postaciom, jak chociażby Błogosławieni ks. Józef Stanek – kapelan w Powstaniu Warszawskim, czy ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan „Solidarności”, i wielu innych pięknych i błogosławionych polskich kapłanów XX wieku. CWU.

← powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.