Słowo pożegnania Czesława Wójcika-Uglisa

Słowa pożegnania, które podczas pogrzebu ś.p. Czesława Wójcika-Uglisa wygłosił Jego syn, Piotr:

Chwała niech będzie Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu oraz Matce Najświętszej za mojego Ojca, a naszego brata Czesława.

Dzisiaj w dniu Twojego ziemskiego pogrzebu, gdy Twoja dusza jest już w Niebie, żegnając Ciebie Tato, chciałbym Ci za wszystko podziękować. Za to, że gdy byłem mały opiekowałeś się mną, a ja w ostatnich chwilach twojego życia mogłem Tobie się odwdzięczyć i nieść pomoc. Dziękuję też, że zabierałeś mnie na spacery, a także za wszystkie pobyty na Wieprzeńcu, za różne rozmowy i opowieści z dzieciństwa o Twoim ukochanym, utraconym Przemkowie, za to że uczyłeś mnie różnych wartościowych, ważnych rzeczy, że po prostu byłeś…

Gdy zachorowałeś i coraz bardziej słabłeś, mówiłeś jak dalej mam żyć, że nie wolno tracić czasu na błahe, bezwartościowe sprawy, bo tego czasu jest bardzo mało, by zrobić coś naprawdę ważnego.

Szczególnie zaś chciałem Ci podziękować Tato, że bardzo kochałeś Pana Jezusa i jego Matkę, którą nazywałeś Mamą Najświętszą. Miłość tą wyrażałeś słuchając jej radia o imieniu Maryja i za Twój patriotyzm wyrażony na przykład prowadzeniem strony patriotycznej, twoje umiłowanie Ojczyzny i za to że mnie tych wartości nauczyłeś jako, że są one najważniejsze.

Byłeś Tato dobrym człowiekiem. Pomagałeś wielu ludziom. Nigdy nie przeszedłeś obojętnie wobec ludzkiej biedy czy nieszczęścia.

Chciałem Cię także Tato, za wszystko przeprosić.

Dzisiaj nie ma Cię już tutaj z nami, ale wiem, że Matka Najświętsza i Pan Jezus tulą Cię teraz do siebie w Niebie. Mam nadzieję że kiedyś będę miał zaszczyt spotkać się z Tobą Tato w królestwie Boga Ojca. Spoczywaj w pokoju…

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim którzy towarzyszyli mojemu Ojcu Czesławowi w ostatniej jego ziemskiej drodze, a zwłaszcza Księdzu Bogdanowi i Januszowi. Mojej Mamie, Rodzinie, Przyjaciołom Ojca i moim, sąsiadom i znajomym.

Bardzo dziękuję, Bóg zapłać

← powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

* Opinie zawarte w komentarzach i uwagach czytelników strony, są własnością ich autorów, i niekoniecznie pokrywają się z opiniami i poglądami Czesława Wójcika - Uglisa, który nie bierze odpowiedzialności za ich treść.

Administratorzy strony nie gwarantuje publikacji wszystkich wpisów. Eliminowane będą komentarze agresywne, obraźliwe, wulgarne, merytorycznie rozmijające się z tematami strony oraz takie, które nie będą wnosić do nich nowych, pogłębiających treści.