99 rocznica Cudu nad Wisłą

Dnia 15 sierpnia 2019 roku obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, a także 99 rocznicę zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą w czasie wojny bolszewickiej 1920 roku.

Tematyką Cudu nad Wisłą zajmował się i dogłębnie ją badał mój Ojciec, twórca i redaktor tej strony internetowej, Czesław Wójcik Uglis.

Chciałbym dziś podziękować Tacie Czesławowi za jego miłość do Ojczyzny, a przede wszystkim do Pana Jezusa i Jego Matki, a także wyrazić wdzięczność za działalność patriotyczną Ojca na polu badania tematyki tego wspaniałego zwycięstwa, jakim był Cud nad Wisłą.

Proszę o modlitwę za Polskę w czasie tak wielkiego święta, a także za Czesława Wójcika Uglisa, mojego Tatę, który tak pięknie zapisał karty naszej historii.

Zachęcam do świątecznego oglądania cyklu filmów „Czy był cud nad Wisłą?” autorstwa Czesława Wójcika Uglisa.

Piotr Wójcik – syn


← powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

* Opinie zawarte w komentarzach i uwagach czytelników strony, są własnością ich autorów, i niekoniecznie pokrywają się z opiniami i poglądami Czesława Wójcika - Uglisa, który nie bierze odpowiedzialności za ich treść.

Administratorzy strony nie gwarantuje publikacji wszystkich wpisów. Eliminowane będą komentarze agresywne, obraźliwe, wulgarne, merytorycznie rozmijające się z tematami strony oraz takie, które nie będą wnosić do nich nowych, pogłębiających treści.