Przyjdą takie czasy

Przyjdą takie czasy, że będzie się popierać zepsucie obyczajów. Ze świętej religii uczyni się straszaka, aby obrzydzić ją wszystkim szlachetnym sercom. – słowa proroczej przestrogi Zygmunta Krasińskiego, cytowane przez biskupa płockiego Piotra Liberę, w homilii wygłoszonej w Dulsku na Ziemi Dobrzyńskiej, podczas Eucharystii połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. Jana Pawła II i poświęceniem tablicy ku czci miejscowych bohaterów powstania styczniowego – 20 stycznia 2013 r.
Te czasy – Bracia i Siostry – już są! Bo jak inaczej nazwać czasy, w których Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej nie stać na proklamowanie 2013 roku Rokiem Powstania Styczniowego? [podkr. – CWU] W których z jednej strony ogranicza się liczbę lekcji historii w szkole, a z drugiej coraz więcej jest filmów i programów, ośmieszających heroiczne wysiłki Polaków i Polek broniących podstawowych wartości czy na przykład ratujących Żydów. W których wiele oczywistych zaniedbań w życiu państwowym usiłuje się zbyć drwiną i szyderstwem, skierowanymi przeciwko ludziom dążącym do odsłonięcia pełnej prawdy o czasach stalinowskich, o współpracownikach SB, o Smoleńsku. W których poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej nazywa „zwykłym bohomazem” bliski tak wielu Polakom Wizerunek Jasnogórskiej Pani, tę, „w którą wierzy nawet taki – jak pisał poeta – który w nic nie wierzy”!

Cytaty pochodzą ze strony
http://wpolityce.pl/artykuly/45249-przyjda-takie-czasy-ze-bedzie-sie-popierac-zepsucie-obyczajow-ze-swietej-religii-uczyni-sie-straszaka-aby-obrzydzic-ja-wszystkim-szlachetnym-sercom-wazna-homilia-bp-libery

← powrót

Możliwość komentowania jest wyłączona.